Хто такий кінцевий бенефіціарний власник? Давайте розберемось в термінах:

Відповідно до Закону України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення” (далі по тексту – Закон) кінцевий бенефіціарний власник – будь-яка фізична особа, яка здійснює вирішальний вплив (контроль) на діяльність клієнта та/або фізичну особу, від імені якої проводиться фінансова операція.

Кінцевим бенефіціарним власником є:

для юридичних осіб – будь-яка фізична особа, яка здійснює вирішальний вплив на діяльність юридичної особи (в тому числі через ланцюг контролю/володіння);

для трастів, утворених відповідно до законодавства країни їх утворення, – засновник, довірчий власник, захисник (за наявності), вигодоодержувач (вигодонабувач) або група вигодоодержувачів (вигодонабувачів), а також будь-яка інша фізична особа, яка здійснює вирішальний вплив на діяльність трасту (в тому числі через ланцюг контролю/володіння);

для інших подібних правових утворень – особа, яка має статус, еквівалентний або аналогічний особам, зазначеним для трастів.

Ознакою здійснення прямого вирішального впливу на діяльність є безпосереднє володіння фізичною особою часткою у розмірі не менше 25 відсотків статутного (складеного) капіталу або прав голосу юридичної особи.

Відповідно до Закону, подати документи на реєстрацію кінцевого бенефіціарного власника можна в період до 12 жовтня 2021 року. Як буде надалі відбуватись подача документів на реєстрацію бенефіціарів, достовірно невідомо, але Закон передбачає штраф за неподачу або несвоєчасну подачу вищезгаданої інформації у сумі 17000 до 51000 гривень!

За словами міністра юстиції Д. Малюська нараховувати штрафи за неподання інформації про кінцевих бенефіціарів почнуть в грудні місяці замість 11 жовтня 2021 року. Відповідно можна зробити висновок, що час на подачу вірогідно ще є!

Наша компанія допоможе оперативно подати інформацію кінцевого бенефіціарного власника вчасно і без черг в м. Київ, м. Сєвєродонецьк та інших регіонах України! Телефонуйте:

099 97 22 101, 099 70 69 455

Кінцевий бенефіціарний власник – чи будуть штрафи за неподання інформації про кінцевих бенефіціарів?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *